Dołącz do nas

Wszystkich chętnych zapraszamy do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska!

Uwaga! Aby edytować mapę OpenStreetMap wystarczy założyć konto na stronie głównej projektu. Nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia, aby w jakikolwiek sposób uczestniczyć w projekcie.

Korzyści płynące z członkostwa

  • Twój wkład w Stowarzyszenie to cegiełka, która pomoże w rozwoju projektu OpenStreetMap oraz ruchu wolnej treści w Polsce. Jak każda działalność charytatywna, zaangażowanie w nasze sprawy z pewnością poprawi Twoje samopoczucie i da świadomość udziału w czymś ważnym.
  • Masz wpływ na najważniejsze decyzje Stowarzyszenia poprzez uczestnictwo w Walnym Zebraniu Członków, zwoływanym co najmniej raz w roku. W jego trakcie członkowie określają strategiczne cele i wytyczają kurs Stowarzyszenia na najbliższy czas.
  • Możesz liczyć na zniżki w przedsięwzięciach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie (np. mapping party) .

Kto może zostać członkiem

Członkiem stowarzyszenia może zostać dowolna osoba, która posiada konto w OpenStreetMap, a następnie przekaże Zarządowi wypełnioną deklarację członkowską oraz opłaci składkę członkowską (30 zł/rok).

Jak zostać członkiem

Członkiem stowarzyszenia można w następujący sposób:

  • Prześlij na adres rejestracja@openstreetmap.pl swoją nazwę użytkownika w projekcie OpenStreetMap oraz imię i nazwisko – będzie to dla nas sygnał, że chcesz dołączyć do Stowarzyszenia.
  • Twoja kandydatura zostanie przedstawiona na najbliższym zebraniu zarządu, który podejmie decyzję o twoim członkostwie. Z reguły nie trwa to dłużej niż tydzień.
  • Otrzymasz maila zwrotnego na twoją skrzynkę pocztową OpenStreetMap z informacją o decyzji Zarządu + informacje dodatkowe.
  • Jeśli decyzja będzie pozytywna, wydrukuj oraz wypełnij deklarację członkowską, a następnie prześlij ją do nas na adres rejestracji, rejestracja@openstreetmap.pl. Deklarację możesz zeskanować lub ewentualnie zrobić zdjęcie – ważne aby wszystkie dane były wyraźnie widoczne.
  • Wpłać składkę członkowską na konto Stowarzyszenia.

Członkowie zwyczajni oraz wspierający zobowiązani są do opłacenia składki członkowskiej na początku roku w wysokości minimum 30 zł/rok. Aktualny numer konta znajduje się tutaj. Przy opłacaniu z góry za następne lata, koniecznie należy zaznaczyć to tytule przelewu, np. “Składka członkowska za rok: 2015, 2016, 2017”.

Podstawa prawna

Członkostwo w stowarzyszeniu reguluje rozdział trzeci Statutu Stowarzyszenia oraz Uchwały 3/2011 i 4/2011 Zarządu.