Wesprzyj nas!

Nasza organizacja skupia ludzi rozwijających mapy OSM w Polsce i utrzymuje się wyłącznie ze składek swoich członków. Nawet najmniejsza kwota zmotywuje nas jeszcze bardziej do pracy :-)

Darowizna na cele statutowe

Apelujemy o wsparcie do firm wykorzystujących OpenStreetMap w swojej działalności zarobkowej. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż darmowe mapy pozwalają poczynić spore oszczędności w budżecie firmy. Drobny ułamek tych oszczędności pozwoliłby nam jeszcze bardziej promować ideę OpenStreetMap, co przekładałoby się na zwiększenie liczby osób mapujących, i co za tym idzie, jeszcze lepsze dane i mapy.

Jako stowarzyszenie zajmujemy się głównie promocją projektu w Polsce. Wszystkie te działania wiążą się z jakimiś wydatkami, a niedobór środków sprawia, że nie możemy zrealizować wszystkich naszych pomysłów związanych z projektem. Dlatego prosimy o wsparcie, można go udzielić, przeznaczając 1% podatku, w formie darowizny lub bezpośrednio sponsorując którąś z naszych inicjatyw, np. nagrody w w naszym nieustającym konkursie na dodawanie POI.

Dzięki Państwa wsparciu mapy na wolnej licencji w Polsce będą rozwijać się jeszcze szybciej!
Przypominamy, że darowiznę można sobie odliczyć od podatku.

 

1% podatku

Dzięki nawiązaniu współpracy ze Związkiem Lubuskich Organizacji Pozarządowych można przeznaczyć 1% ze swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia OSM Polska. Każdy podatnik, który chce przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji OPP, robi to za pośrednictwem Urzędu Skarbowego.

W tym celu na deklaracji PIT należy podać nr KRS organizacji 0000169865 (jest to nr KRS Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych) i jako cel szczegółowy (to ważne) podać nazwę naszego Stowarzyszenia.

Przykład wypełnienia deklaracji

 

Konto bankowe stowarzyszenia

72 2030 0045 1110 0000 0262 3920 (BGŻ)

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska
ul. Prof. Bohdana Stefanowskiego 18/22
90-924 Łódź

(w przypadku darowizny w tytule przelewu należy zawrzeć frazę: “darowizna na cele statutowe”).

 

Sprawozdania

Poniżej znajdują się sprawozdania z naszej działalności: