Wesprzyj nas!

Nasza organizacja skupia ludzi rozwijających mapy OSM w Polsce i utrzymuje się wyłącznie ze składek swoich członków. Nawet najmniejsza kwota zmotywuje nas jeszcze bardziej do pracy :-)

Darowizna na cele statutowe

Apelujemy o wsparcie do firm wykorzystujących OpenStreetMap w swojej działalności zarobkowej. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż darmowe mapy pozwalają poczynić spore oszczędności w budżecie firmy. Drobny ułamek tych oszczędności pozwoliłby nam jeszcze bardziej promować ideę OpenStreetMap, co przekładałoby się na zwiększenie liczby osób mapujących, i co za tym idzie, jeszcze lepsze dane i mapy.

Jako stowarzyszenie zajmujemy się głównie promocją projektu w Polsce. Wszystkie te działania wiążą się z jakimiś wydatkami, a niedobór środków sprawia, że nie możemy zrealizować wszystkich naszych pomysłów związanych z projektem. Dlatego prosimy o wsparcie, można go udzielić, przeznaczając 1% podatku, w formie darowizny lub bezpośrednio sponsorując którąś z naszych inicjatyw, np. nagrody w w naszym nieustającym konkursie na dodawanie POI.

Dzięki Państwa wsparciu mapy na wolnej licencji w Polsce będą rozwijać się jeszcze szybciej!
Przypominamy, że darowiznę można sobie odliczyć od podatku.

 

1% podatku

Dzięki nawiązaniu współpracy ze Związkiem Lubuskich Organizacji Pozarządowych można przeznaczyć 1% ze swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia OSM Polska. Każdy podatnik, który chce przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji OPP, robi to za pośrednictwem Urzędu Skarbowego.

W tym celu na deklaracji PIT należy podać nr KRS organizacji 0000169865 (jest to nr KRS Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych) i jako cel szczegółowy (to ważne) Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska

Urząd Skarbowy wypełnił PIT za Ciebie? Sprawdź jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl

 

Konto bankowe stowarzyszenia

72 2030 0045 1110 0000 0262 3920 (BGŻ)

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska
ul. Prof. Bohdana Stefanowskiego 18/22
90-924 Łódź

(w przypadku darowizny w tytule przelewu należy zawrzeć frazę: “darowizna na cele statutowe”).

 

Sprawozdania

Poniżej znajdują się sprawozdania z naszej działalności: