Fundacja Wspinka jako członek wspierający

3 mar

Miło nam poinformować, iż kilka dni temu dołączyła do nas, jako członek wspierający, Fundacja Wspierania Rozwoju Wspinaczki.

Misją WSPINKI jest działanie na rzecz rozwoju wspinaczki sportowej, skałkowej i górskiej w Polsce poprzez zapewnianie dostępności, bezpieczeństwa oraz potrzebnej infrastruktury związanych ze wspinaczką, zwłaszcza dla rodzin uprawiających tę formę aktywności sportowej.

Jak informują na swojej stronie internetowej:

Fundacja Wspierania Rozwoju Wspinaczki „Wspinka” została założona w połowie 2009 roku przez Jana Paradowskiego i jego syna Mateusza. Obaj fundatorzy od wielu lat pasjonują się górami oraz wspinaczką. Doświadczenie, które zdobyli jako wieloletni przedsiębiorcy prowadzący wielobranżową rodzinną firmę postanowili wykorzystać na rzecz organizacji non-profit. Tak więc z połączenia ich pasji, wiedzy i umiejętności zrodził się pomysł utworzenia fundacji, która miałaby służyć propagowaniu i rozwijaniu wspinaczki w Polsce, szczególnie w środowiskach młodzieży i dzieci.

Głównym zamysłem związanym z utworzeniem fundacji było upowszechnianie wspinaczki rodzinnej, poprzez m.in. ekiperację i zagospodarowywanie terenów skałkowych pozwalających na łatwą wspinaczkę. Szybko pojawiły się kolejne nowe pomysły, jak pozyskanie atrakcyjnych wspinaczkowo terenów i budowa ośrodka szkoleniowo-wychowawczego. Wszystko to zrodziło potrzebę uporządkowania realizowanych lub planowanych zadań poprzez stworzenie systemu autorskich programów.

Fundacja planuje wykorzystywać mapy OSM w swoich działaniach i uzupełniać zasoby projektu swoimi danymi. Mamy nadzieję, iż współpraca zaowocuje ciekawymi projektami w najbliższej przyszłości.