Nieustający konkurs OpenStreetMap Polska!

30 maj

Wakacje to okres, kiedy chętniej ruszamy się z domu w dalsze lub bliższe wędrówki. Dlatego OSM Polska organizuje konkurs, którego celem jest promocja projektu i wzbogacanie mapy OpenStreetMap o punkty użyteczności publicznej (POI), ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych z turystyką.

Zasady konkursu (edycja “Czerwiec 2012)

Zasady konkursu są dosyć proste. Zwycięzcą zostanie osoba, która w okresie miesiąca wprowadzi do OSM najwięcej POI związanych z turystyką, zabytkami, usługami itp itd.

Konkurs jest nastawiony na aktywność na świeżym powietrzu, a nie na mapowanie z podkładów fotograficznych. Wprowadzając punkty opieramy się wyłącznie na danych zebranych w terenie lub pochodzących z własnej znajomości okolicy. Niedozwolone jest kopiowanie informacji z innych map lub źródeł o niezgodnej licencji.

Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie wyniku bazującego na przygotowanym algorytmie, po weryfikacji danych przez Komisję Konkursową.

 

Co można wygrać?
Przede wszystkim nagrodą jest satysfakcja i uznanie społeczności.
Z nagród materialnych zwycięzca otrzyma:

Czas trwania

Konkurs w założeniu trwa od 1 czerwca do odwołania, z tym, że jest podzielony na edycje trwające 1 miesiąc. Przykładowo: edycja “Czerwiec 2012” zakończy się 30 czerwca o godz. 23:59:59 i wyłonimy zwycięzcę tej edycji; analogicznie dla kolejnych miesięcy.

 

Oficjalna strona konkursu: http://osmapa.pl/konkursy/poi/