Relacja z MapoFaktury w Łodzi

27 kw.

8 kwietnia studenci z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego zogranizowali mapathon, w którym uzupełnione zostały dane obiektów noclegowych na terenie Łodzi. W organizacji MapoFaktury pomagał Włodzimierz Bartczak, wiceprezes Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska. Poniżej zamieszczamy relację. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w rozwijanie mapy!

Łódzka MapoFaktura już za nami!

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zorganizować i zaprosić was do jedynego takiego wydarzenia w naszym mieście. To była niezwykła okazja, aby 8 kwietnia 2020 roku, razem z wami móc dokonać mapowania łódzkich obiektów noclegowych w aktualnych bazach OSM Polska, dzięki wykorzystaniu platformy Discord, Trello i technologii udostępnianych przez Google.
Udało nam się zmapować aż 154 obiekty noclegowe w Łodzi.

MapoFaktura była wydarzeniem w całości zorganizowanym w formie ONLINE.
Z pewnością było to dla nas nowym doświadczeniem i świetną okazją do wspólnie spędzonego czasu w domu (#zostanwdomu).

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym wydarzeniu.
Szczególne podziękowania dla dr.Tomasza Napierały, Włodzimierza Bartczaka oraz sponsorów: Łódzka Organizacja Turystyczna / Lodz Tourism Organization, OpenStreetMap Polska, Komisja Geografii Turyzmu PTG, Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytet Łódzki.
To dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu udało nam się stworzyć jedyne i niepowtarzalne wydarzenie w Łodzi.

Bardzo nas cieszy, że mogliśmy dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Okazali się nimi nie tylko studenci i pracownicy Wydziału Nauk Geograficznych, ale także osoby spoza Uniwersytetu Łódzkiego.
Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my, czego dowodem jest kolaż wspólnych zdjęć MapoFaktury!