OSMP w Chorwacji

20 wrz

Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, a Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska udało się zorganizować Poligon Kartograficzny Peljesac. Grupa studentów pod okiem wykładowców oraz doświadczonych edytorów OpenStreetMap podczas tygodniowego obozu nauczy się pracować z danymi dostępnymi w ramach projektu oraz jak je współtworzyć.

Będziemy wspólnie pracować nad aktualizacją danych linii brzegowej, oznaczeniu plaż z których korzystają turyści wraz z infrastrukturą, zagospodarowania terenu i oczywiście traktów komunikacji pieszych. Jednocześnie część studentów będzie skupiała się na pozyskiwaniu danych w terenie, oraz weryfikacji już istniejących. Oczywiście owoce naszej pracy będą od razu widoczne w OpenStreetMap, jeśli będziecie chcieli je śledzić na bieżąco wystarczy wyszukać hashtag #peljesac w naszych changesetach.

Warto także, dodać, że chorwacka społeczność edytorów OpenStreetMap zaoferowała wszelką pomoc i wsparcie dla projektu. Pod koniec obozu możecie się spodziewać umieszczenia pełnego raportu oraz statystyk dokonanych zmian.