Akcja zbierania funduszy przez Fundację OpenStreetMap nabiera tempa

20 wrz

Fundacja OpenStreetMap, czyli organizacja reprezentująca projekt globalnie oraz dbająca o utrzymanie serwerów, ogłosiła, że kampania zbierania funduszy przynosi efekty.

Od niedawna na stronie głównej OSM można zobaczyć baner zachęcający do wsparcia projektu.

Prowadzi on do odświeżonej strony: https://supporting.openstreetmap.org/, która podsumowuje jak można pomóc jako osoba indywidualna albo organizacja.

Na początku września Fundacja ogłosiła zmianę warunków członkostwa organizacji, podnosząc opłatę o 50% dla wszystkich wariantów. W zamian tańsze warianty (od Brąz wzwyż) dostały miejsce w organie doradczym (ang. advisory committee) dla Fundacji.

Ponadto w mediach społecznościowych uruchomiono kampanię zachęcającą do darowizn na rzecz projektu.

Do 11 września 1 426 osób przekazało około 50 450 euro (średnio 35 euro na darowiznę). Poza tym wiele osób zainspirowało to do dołączenia jako członkowie Fundacji. W lipcu dołączyło 38 osób, a w sierpniu już 365 osób.

Skumulowana liczba (czerwona linia, lewa oś) i suma (zielona linia, prawa oś) darowizn od 9 sierpnia do 8 września

Jako ciekawostkę podano statystyki odwiedzających stronę: https://supporting.openstreetmap.org/. Wynika z nich, że Polska jest na 6 miejscu pod względem liczby wyświetleń (626 wyświetleń). Przed nami są: Stany Zjednoczone (2 138), Niemcy (2 380), Wielka Brytania (1 015), Włochy (704) i Francja (638).