Już po konferencji, ale…

25 kw.

Pierwsza konferencja State of the Map w Polsce już za nami!

Okazała się być bardzo potrzebną i ważną płaszczyzną wymiany doświadczeń i spostrzeżeń związanych z projektem kartograficznym OpenStreetMap. Przez dwa dni 24 prelegentów przedstawiło swoje prezentacje ponad 80 słuchaczom.

Partnerem strategicznym konferencji była firma Neptis S.A. – operator systemu Yanosik. Wśród prelegentów obecne były również firmy Sweco Consulting Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Wikimedia Polska – sponsorzy spotkania. Swoimi doświadczeniami dzielili się również przedstawiciele Geo-System Sp. z o.o., Abakus Systemy Teleinformatyczne, Fundacji Nowoczesna Polska, przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Technische Universität w Chemnitz oraz edytorzy i administratorzy danych OSM. Tak więc przekrój doświadczeń szeroki i różnorodny.

Wśród prawie 80 słuchaczy obecni byli przedstawiciele Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego Geopoz, Urzędu Marszałkowskiego woj. Małopolskiego Uniwersytetu Łódzkiego, firmy Geo Mastermind, RocketRoute Ltd., City-Nav Sp. z o.o., Wydawnictwa Kartograficznego Polkart, GIS Support, Fundacji Geolife, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii czy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Dzięki uprzejmości prorektora, prof. UAM dr hab. Marka Nawrockiego obrady były rejestrowane przez Uniwersyteckie Studio Filmowe. Przekaz był dostępny na żywo w internecie dzięki transmisji live, a po konferencji będzie dostępny na stronie Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.

Prezes Stowarzyszenia OSM, widząc ogromną potrzebę wymiany doświadczeń zapowiedział plany zorganizowania w Polsce za dwa lata kolejnej konferencji State of the Map, być może już o międzynarodowym zasięgu.