Majówka z OpenStreetMap

28 kw.

Nadszedł wyczekiwany przez wielu z nas długi majowy weekend – czas na podróże, odpoczynek czy spotkanie z rodziną. Zobaczmy, jak OSM może pomóc nam w spędzeniu tego czasu… oraz co my możemy zrobić dla OSM! :-)

Mapy i nawigacja

Niezależnie od tego czy wybieramy się na piesze wycieczki w góry, żeglowanie na Mazurach czy wycieczkę rowerową OSM zaprowadzi nas do celu. Smartfon, tablet, odbiornik Garmin – wszystkie one mogą nas prowadzić z OSM. Mając do dyspozycji między innymi MAPS.ME, Yanosik, OsmAnd, Locus czy OSMapę na Garmina każdy znajdzie coś dla siebie – nawigację samochodową, szlaki rowerowe, atrakcje turystyczne czy sklepy.
Warto wspomnieć, że w wielu aplikacjach możemy korzystać z map OSM bez połączenia z Internetem – będąc za granicą nie musimy kupować drogiego pakietu danych.

Poprawa mapy

Wyjazd to dobra okazja, by dołożyć kolejną cegiełkę do mapy! Każda kolejna restauracja, godziny otwarcia sklepu, czy poprawiona droga przybliżają nas jeszcze bardziej do bycia najdokładniejszą mapą świata.
Edytować możemy na komputerze, ale także ze smartfona – w MAPS.ME lub OsmAnd. Jeśli nie mamy czasu na edycję albo jeszcze tego nie umiemy, wystarczy zgłosić błąd lub brak przez zostawienie uwagi na mapie.

Promowanie OSM wśród rodziny i znajomych!

Wielu ludzi nie słyszało jeszcze o OSM, a synonimem map na komputerze i smartfonie są dla nich mapy Google. To świetna okazja, aby promować wśród nich OpenStreetMap – mapę, która dzięki wolnej licencji jest dobrem wspólnym i własnością całej ludzkości. A w opinii sporej części użytkowników bije na głowę dokładnością inne mapy :-)