Nowe Porozumienie w projekcie AED!

17 lis

Jestem pod wrażeniem jak dynamicznie projekt OpenAedMap.org się rozwija. Jakiś czas temu miałem przyjemność poinformować,o porozumieniu pomiędzy OSMP a Centrum e-Zdrowia, które zaowocuje wykorzystaniem danych o lokalizacjach AED zbieranych przez społeczność w oficjalnej aplikacji mojeIKO. Obecnie na stronie, możecie dodać lokalizację Automatycznych Defibliratorów, niedawno dzięki współpracy z CloudFerro S.A. pojawiła się możliwość dodawania zdjęć, do poszczególnych urządzeń.

Dziś świętuje podpisane porozumienie pomiędzy Politechnika Warszawska, Wydziałem Geodezji i Kartografii, a Stowarzyszeniu OpenStreetMap Polska, dzięki, któremu zamierzamy wspólnie rozbudować funkcjonalności dostępne na stronie OpenAedMap.org.

W ramach współpracy rozpoczeliśmy proces tworzenia AED Location Lab, którego celem jest wsparcie procesu decyzyjnego o wyborze miejsca, gdzie takie urządzenie powinno się zlokalizować. Mam nadzieję, że to rozwiązanie przyczyni się do lepszego wykorzystana zasobów i zwiększenia dostępność tych urządzeń w przestrzeniach publicznych. Chciałbym podziękować Dariusz Gotlib, którego nie trzeba było zachęcać do wsparcia projektu, mimo tak wielu obowiązków, oraz Marcin Niemyjski, który inwestuje bardzo dużo swojego czasu. Bardzo Dziękuje!

Jeśli, ktoś z was jest zainteresowany pomocą i współpracą w tym zakresie gorąco zapraszam do kontaktu.